Danas 39. sesija Ius Foruma o bolonjskom procesu u Crnoj Gori i kvalitetu obrazovanja
- Udruženje pravnika Crne Gore
- May 7
- 1 min read

U organizaciji Udruženja pravnika Crne Gore, danas će, u KIC-u Budo Tomović, biti održana 39. sesija IUS FORUM-a pod nazivom “Obrazovanje pravnika – šanse i izazovi“
Na sesiji će govoriti prof. dr Vladimir Savković, dekan Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore, prof. dr Mladen Vukčević, redovni profesor Fakulteta pravnih nauka Univerziteta Donja Gorica i prof. dr Maja Kostić Mandić, redovna profesorica PF UCG i potpresjednica Udruženja pravnika CG.
Na 39. sesiji Ius Foruma UPCG učesnici sesije predočiće svoja viđenja o uticaju načina na koji se sprovodi bolonjski proces u Crnoj Gori na kvalitet obrazovanja i kako bi se mogao unaprijediti. Takođe, govoriće se o profesionalnom osposobljavanju poslije studija prava i o obrazovanju pravnika za EU integracije, a osvrnuće se i na pitanje jačanja integriteta svih učesnika u procesu obrazovanja.
Ova sesija predstavlja nastavak prve i pete sesije Ius foruma koje su, takođe, u vrijeme svog održavanja otvorile i osvijetlile najaktuelnija pitanja obrazovanja pravnika.
Kontinuiranim bavljenjem temama od značaja za pravničku profesiju uz učešće i donosioca odluka Udruženje pravnika nastavlja da svojim djelovanjem pruža značajan doprinos u stvaranju preduslova za što kvalitetniji rad crnogorskih pravnika.
Sesija će se održati danas u 20 sati u multimedijalnoj sali KIC Budo Tomović na II spratu u Podgorici i otvorena je za javnost.
Organizaciom sesija Ius Foruma, koje se organizju u formi dijaloškog foruma Udruženje pravnika ima za cilj da unaprijedi društveni dijalog o temama iz oblasti prava i drugih srodnih disciplina koje su od javnog intresa.




Comments